En iyi Kuşadası Otelleri, Gece hayatı ve Gezilecek Yerler

Kuşadası genellikle tüm Türkiye’de İzmir’in bir ilçesi olarak bilinir aslında gerçeklik payıda var fakat bu 1954 yılına kadar idi. 1954 yılında Kuşadası Aydın iline bağlanmıştır. Kuşadası otelleri malesef gelişen şehirleşme ve doğanın yok olması beton binalardan artık bir turizm ilçesinden büyük şehri andırması, turizmci yatırımcıları buradan uzaklaştırmış ve çok fazla yeni otel tesis yapılamamıştır, 10 adet 5 yıldızlı otel ve 2 adet tatil köyü bulunmaktadır.

Kuşadası Türkiye’de Gün Batımını İzleyebileceğiniz En Güzel Yerdir.

Kuşadası’nda kaç tane otel vardır?

  • 2 adet tatil köyü,
  • 10 adet 5 yıldızlı otel
  • 24 adet 4 yıldızlı otel
  • 11 adet 3 yıldızlı otel
  • 5 adet 2 yıldızlı otel
  • 3 adet apart otel
  • 1 adet butik otel
  • 2 tanede özel konaklama tesisi vardır.

Malesef Kuşadası otel yönunden çok zengin değildir, fakat Kuşadası’na yakın Selçuk ilçesine bağlı yeni büyük tesislerde vardır ve burada konaklayan misafirlerde Kuşadası’nı ziyaret etmektedirler. Ayrıca Kuşadası günlük kiralık sektöründe Türkiye’de çok başarılı olmuş ve neredeyse otellerle yarışır duruma gelmiştir.

Kuşadası’nda Nerelere Gidilir?

Kuşadası’nda gidilecek yerler deyince ilk akla Güvercinada gelir. Surlar ile çevrili ve içinde kale bulunan Güvercinada Kuşadasının senbolü haline gelmiştir.

Kuşadası’nda gidilebilecek Dilek yarım adasındaki Milli Park, Efes Antik Şehri ve Plajlar, barlar, bot gezileri Meryem Ana, ve güzeller güzeli Şirince köyünü sıralayabiliriz.

Kuşadası balık yemek için doğru yermidir ?

Evet Kuşadası balık yemek için çok doru bir yerdir. Dilerseniz kendi olanaklarınızla Limandaki balıkhaneden dilediğiniz balığı alıp evinizde yada liman civarında kendi balığınızı pişirtebileceğiniz bir çok restoran bulabilirsiniz.

Ayrıca amacınız şöyle güzel bir Rakı Balık keyfi yapmaksa Mezgit, Tarihi Toros restoran, Ayvalık balıkçısı gibi bir çok güzel restoran mevcuttur.

Kuşadası gece hayatı ve barlar

Barlar sokağı Kuşadası’nı ziyaret eden herkezin gitmeyi sevdiği uzun yıllardır yem yerli hem yabancı turistlerin en çok uğradıkları yerlerin en başındadır. Ayrıca Kaleiçi canlı müzik ve değişik eğlence mekanlarını bulabileceğiniz ve güzel bir gece geçirmek hatta meyhanesi ile bile fark yaratan güzel bir ortam sunar.

Bir yorum var

  1. Kasım34 20 Şubat 2020

Yorum Yap